Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzenia gmachu polskiego Parlamentu w ramach tegorocznej Nocy Muzeów. Początek wydarzenia 18 maja o godz. 19:00. Czekamy na Państwa do godz. 1:00.
W tę wyjątkową noc cofniemy się w czasie do dwudziestolecia międzywojennego. W tym roku hasło przewodnie Nocy Muzeów brzmi „Sejm 100 lat temu. 1924”. Specjalnie przygotowana trasa poprowadzi przez najbardziej reprezentacyjne i znane z przekazów medialnych miejsca, w tym hol główny, galerię Sali Posiedzeń, a także Salę Kolumnową. Przed wejściem głównym gości Parlamentu przywita fotoplastykon, w którym zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona Warszawie. Spacer przez hol główny umilą przedwojenne przeboje i warszawskie szlagiery w aranżacji na katarynkę. Wśród atrakcji warto wymienić również fotobudkę w stylizacji Kurjera Warszawskiego z okresu przedwojennej Warszawy, a także wyjątkowy recital przedwojennej muzyki rozrywkowej. Ponadto zwiedzający będą mieli okazję wysłuchać jednego z sejmowych przemówień z maja 1924 r., obejrzeć wystawę „Posełki II RP”, a także zapoznać się z archiwaliami Biblioteki Sejmowej z okresu II RP.
Zapraszamy 18 maja do Działu Przepustek przy ul. Wiejskiej w godzinach 19.00-01.00. Wszystkie osoby wchodzące do budynku powinny mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz muszą poddać się kontroli pirotechnicznej.
Źródło:sejm.pl
2025-06-09 11:45:52
Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej chce przyciągnąć na widownię coraz młodsze pokolenia, stąd też pomysł na współpracę ze studentami i doktorantami warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Owocem jest spektakl „Prawdziwa historia Czarodziejskiego fletu” – nowa interpretacja mozartowskiego arcydzieła. Alicja Węgorzewska zapewnia, że ten tytuł na stałe zagości w repertuarze WOK-u.